Albanian Bible

1 i Kronikave 1

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 2

1


 

   Kėta qenė bijtė e Izraelit: Rubeni, Simeoni, Levi, Juda, Isakari, Zabuloni,  

 

 


2


 

   Dani, Jozefi, Beniamini, Neftali, Gadi dhe Asheri.  

 

 


3


 

   Bijtė e Judės ishin Eri, Onani dhe Shelahu; kėta tė tre i lindi e bija e Shuas, Kananeasja. Eri, i parėlinduri i Judės, ishte i keq nė sytė e Zotit, i cili e bėri tė vdesė.  

 

 


4


 

   Tamara, nusja e tė birit, i lindi Peretsin dhe Zerahun. Juda pati gjithsej pesė bij.  

 

 


5


 

   Hetsroni dhe Hamuli ishin bijtė e Peretsit.  

 

 


6


 

   Zimri, Ethani, Hemani, Kalkoli dhe Dara ishin bijtė e Zerahut; gjithsej pesė.  

 

 


7


 

   I biri i Karmit, Akani, vuri nė rrezik Izraelin, duke kryer njė shkelje rreth gjėrave tė caktuara tė zhdukeshin.  

 

 


8


 

   Ethanit i lindi Arariahu.  

 

 


9


 

   Bijtė qė i lindėn Hetsronit quheshin Jerahmeel, Ram dhe Kelubai.  

 

 


10


 

   Ramit i lindi Aminadabi, Aminadabit i lindi Nahshoni, princi i bijve tė Judės;  

 

 


11


 

   Nahshonit i lindi Salma; Salmas i lindi Boazi, Boazit i lindi Obedi.  

 

 


12


 

   Obedit i lindi Isai.  

 

 


13


 

   Isait i lindi Eliabi, i parėlinduri i tij, Abinadabi i dyti, Shemiahu i treti,  

 

 


14


 

   Nethaneeli, i katėrti, Radai i pesti,  

 

 


15


 

   Otsemi i gjashti, dhe Davidi i shtati.  

 

 


16


 

   Motrat e tyre ishin Tserujah dhe Abigail. Abishai, Joabi dhe Asaheli ishin bij tė Tserujahės; gjithsej tre.  

 

 


17


 

   Abigaili lindi Amasan, atė i tė cilit ishte Jetheri, Ismaeliti.  

 

 


18


 

   Kalebi, bir i Hetsronit, pati fėmijė nga gruaja e tij Azubah dhe nga Jeriotha. Bijtė e saj quheshin Jesher, Shobab dhe Ardon.  

 

 


19


 

   Pas vdekjes sė Azabahut, Kalebi u martua me Efrathin qė i lindi Hurin.  

 

 


20


 

   Hurit i lindi Uri dhe Urit i lindi Betsaleeli.  

 

 


21


 

   Pastaj Hetsroni hyri tek e bija e Makirit, atit tė Galaadit, me tė cilėn qė martuar kur ishte shtatėdhjetė vjeē; dhe ajo i lindi Segubin.  

 

 


22


 

   Segubit i lindi Jairi, tė cilit do t`i pėrkisnin njėzet e tre qytete nė vendin e Galaadit.  

 

 


23


 

   (Geshuri dhe Arami u morėn atyre fshatrat e Jairit, Kenathin dhe fshatrat pėrreth, gjashėdhjetė qytete). Tėrė kėto ishin pronė e bijve tė Makirit, atit tė Galaadit.  

 

 


24


 

   Mbas vdekjes sė Hetsronit nė Kaleb-Efrathah, Abiah, gruaja e Hetsronit i lindi Ashurin, atin e Tekoas.  

 

 


25


 

   Bijtė e Jerahmeelit, tė parėlindurit tė Hetsronit, ishin Rami, i parėlinduri, Bunahu, Oreni, Otsemi dhe Ahijahu.  

 

 


26


 

   Jerahmeeli pati njė grua tjetėr, qė quhej Atarah, qė u bė nėna e Onamit.  

 

 


27


 

   Bijtė e Ramit, tė parėlindurit tė Jerahmeelit, qenė Maatsi, Jamini dhe Ekeri.  

 

 


28


 

   Bijtė e Onamit ishin Shamai dhe Jada. Bijtė e Shamait ishin Nadabi dhe Abishuri.  

 

 


29


 

   Gruaja e Abishurit quhej Abihail dhe i lindi Ahbanin dhe Molidin.  

 

 


30


 

   Bijtė e Nadabit ishin Seledi dhe Apaimi. Seledi vdiq pa lėnė fėmijė.  

 

 


31


 

   I biri i Apaimit ishte Ishi; i biri i Ishit ishte Sheshani; i biri i Sheshanit ishte Ahlai.  

 

 


32


 

   Bijtė e Jadait, vėllait tė Shamait, ishin Jetheri dhe Jonathani. Jetheri vdiq pa lėnė fėmijė.  

 

 


33


 

   Pelethi dhe Zaza ishin bijtė e Jonathanit. Kėta ishin bijtė e Jerahmeelit.  

 

 


34


 

   Seshani nuk pati djem por vetėm vajza. Por Seshani kishte njė skllav egjiptas tė quajturt Jarha.  

 

 


35


 

   Seshani e martoi tė bijėn me Jarhėn, skllavin e tij, dhe ajo i lindi Atain.  

 

 


36


 

   Atait i lindi Nathani dhe Nathanit i lindi Zabadi.  

 

 


37


 

   Zabadit i lindi Eflali; Eflalit i lindi Obedi;  

 

 


38


 

   Obedit i lindi Jehu; Jehut i lindi Azariahu;  

 

 


39


 

   Azariahut i lindi Heletsi; Heletsit i lindi Eleasahu;  

 

 


40


 

   Eleasahut i lindi Sismai; Sismait i lindi Shallumi;  

 

 


41


 

   Shallumit i lindi Jekamiahu dhe Jekamiahut i lindi Elishama.  

 

 


42


 

   Bijtė e Kalebit, vėllait tė Jerahmeelit, ishin Mesha, i parėlinduri qė ishte ati i Zifit, dhe bijtė e Mareshahut, ati i Hebronit.  

 

 


43


 

   Bijtė e Hebronit ishin Korahu, Tapuahu, Rekemi dhe Shema.  

 

 


44


 

   Shemas i lindi Rahami, ati i Jorkeamit, dhe Rekemit i lindi Shamai.  

 

 


45


 

   Shamai pati si djalė Maonin, i cili ishte ati i Beth-Tsurit.  

 

 


46


 

   Efah, konkubina e Kalebit, lindi Haranin, Motsan dhe Gazezin. Haranit i lindi Gazezin.  

 

 


47


 

   Bijtė e Jahdait ishin Regemi, Jothami, Geshani, Peleti, Efahu dhe Shaafi.  

 

 


48


 

   Maakah, konkubina e Kalebit, lindi Sheberin dhe Tirhanahun.  

 

 


49


 

   Ajo lindi Shaafin, atin e Madmanahut, Shevan, atin e Makbenės dhe tė Gibeut. Vajza e Kalebit quhej Aksaha.  

 

 


50


 

   Kėta qenė bijtė e Kalebit: i biri i Hurit, tė parėlindurit tė Efratahut, Shobali, ati i Kirjath-Jearimit.  

 

 


51


 

   Salma, ati i Betlemit, dhe Harefi, ati i Beth-Gaderit.  

 

 


52


 

   Shobali, ati i Kirjath-Jearimit, pati si fėmijė: Haroehin dhe gjysmėn e Memuhothit.  

 

 


53


 

   Familjet e Kirjath-Jearimit ishin Ithrejtė, Puthejtė, Sumathejtė dhe Misharaejtė; prej tyre rrjedhin Tsorathitėt dhe Eshtaolitėt.  

 

 


54


 

   Bijtė e Salmės ishin Betlemi dhe Netofathei, Atroth-Beth-Joabi, gjysme e Menathejve, Tsorejtė,  

 

 


55


 

   dhe familjet e shkruesve qė banonin nė Jabets ishin Tirathejtė, Shimeathejtė dhe Sukathejtė. Kėta ishin Kenejtė qė rrjedhin nga Hamathi, ati i shtėpisė sė Rekabit.  

 

 


1 i Kronikave 3

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: