Albanian Bible

Nehemia 10

Nehemia

Return to Index

Chapter 11

1


 

   Krerėt e popullit u vendosėn nė Jeruzalem; pjesa tjetėr e popullit hodhi me short qė njė nė ēdo dhjetė veta tė vinte tė banonte nė Jerualem, nė qytetin e shenjtė; nėntė tė dhjetat e tjerė duhet tė qėndronin pėrkundrazi nė qytetet e tjera.  

 

 


2


 

   Populli bekoi tėrė ata qė spontanisht u ofruan tė banojnė nė Jeruzalem.  

 

 


3


 

   Kėta janė krerėt e provincės qė u vendosėn nė Jeruzalem, (por nė qytetet e Judės secili u vendos nė pronėn e vet, nė qytetin e vet: Izraelitėt, priftėrinjtė, Levitėt, Nethinejtė, dhe bijtė e shėrbėtorėve tė Salomonit).  

 

 


4


 

   Nė Jeruzalem u vendosėn njė pjesė e bijve tė Judės dhe tė Beniaminit. Nga bijtė e Judės: Atahiahu, bir i Uziahut, bir i Zakarias, bir i Amariahut, bir i Shefatiahut, bir i Mahalaleelit, nga bijtė e Peretsit,  

 

 


5


 

   dhe Maaseja, bir i Barukut, bir i Kol-Hozehut, bir i Hazajahut, bir i Adajahut, bir i Jojaribit, bir i Zakarias, bir i Shilonitit.  

 

 


6


 

   Shuma e bijve tė Peretsit qė u vendosėn nė Jeruzalem: katėrqind e gjashtėdhjetė e tetė trima.  

 

 


7


 

   Kėta janė bijtė e Beniaminit: Salu, bir i Mashulamit, bir i Joedit, bir i Pedajahut, bir i Kolajahut, bir i Maasejahut, bir i Ithielit, bir i Isaias;  

 

 


8


 

   mbas tij, Gabai dhe Sallai; gjithsej, nėntėqind e njėzet e tetė.  

 

 


9


 

   Joeli, bir i Zikrit, ishte i pari i tyre, dhe Juda, bir i Senuahut, ishte shefi i dytė i qytetit.  

 

 


10


 

   Nga priftėrinjtė: Jedajahu, bir i Jojaribit dhe Jakini,  

 

 


11


 

   Serajahu, bir i Hilkiahut, bir i Meshullamit, bir i Tsadokut, bir i Merajothit, bir i Ahitubit, ishte i pari i shtėpisė sė Perėndisė,  

 

 


12


 

   vėllezėrit e tyre tė caktuar me punė nė tempull ishin tetėqind e njėzet e dy veta; dhe Adajahu, biri Jerohamit, bir i Pelaliahut, bir i Amtsit, bir i Zakarias, bir i Pashhurit, bir i Malkijahut  

 

 


13


 

   dhe vėllezėrit e tij, tė parėt e shtėpive atėrore, ishin gjithsej dyqind e dyzet e dy veta; dhe Amashaai, bir i Azareelit, bir i Ahzait, bir i Meshilemothit, bir i Imerit,  

 

 


14


 

   dhe vėllezėrit e tyre, burra trima, ishin njėqind e njėzet e tetė veta. Zabdieli, bir i Gedolimit, ishte i pari i tyre.  

 

 


15


 

   Nga Levitėt: Shemajahu, bir i Hashshubit, bir i Hazrikamit, bir i Hashabiahut, bir i Bunit,  

 

 


16


 

   Shabethai dhe Jozabadi, tė caktuar nė shėrbimin e jashtėm tė shtėpisė sė Perėndisė, midis krerėve tė Levitėve;  

 

 


17


 

   dhe Mataniahu, bir i Mikas, bir i Zabdiut, bir i Asafit, qė fillonte lėvdimet gjatė lutjes, i pari dhe Bakbukiahu, i dyti ndėr vėllezėrit e tij, dhe Abda, bir i Shamuas, bir i Galalit, bir i Jeduthunit.  

 

 


18


 

   Shuma e Levitėve nė qytetin e shenjtė: dyqind e tetėdhjetė e katėr veta.  

 

 


19


 

   Derėtarėt: Akubi, Talmoni dhe vėllezėrit e tyre, rojtarė tė portave: njėqind e shtatėdhjetė e dy veta.  

 

 


20


 

   Pjesa tjetėr e Izraelit, e priftėrinjve dhe e Levitėve u vendosėn nė tė gjitha qytetet e Judės, secili nė pronėn e vet.  

 

 


21


 

   Nethinejtė u vendosėn mbi Ofelin; Tsiha dhe Gishpa ishin nė krye tė Nethinejve.  

 

 


22


 

   Kryetari i Levitėve nė Jeruzalem ishte Uzi, bir i Banit, bir i Hashabiahut, bir i Mataniahut, bir i Mikas, nga bijtė e Asafit, qė ishin kėngėtarėt e caktuar pėr shėrbimin e shtėpisė sė Perėndisė.  

 

 


23


 

   Pėrsa u pėrket atyre, nė fakt mbreti kishte dhėnė urdhėr qė ēdo ditė t`i jepej kėngėtarėve njė furnizim i caktuar  

 

 


24


 

   Pethahiahu, bir i Meshezabeelit, nga bijtė e Zerahut, birit tė Judės, ishte i deleguari i mbretit pėr tė gjitha punėt e popullit.  

 

 


25


 

   Pėrsa u pėrket fshatrave me fushat e tyre, disa nga bijtė e Judės u vendosėn nė Kirjath-Arba dhe nė fshatrat e tij, nė Dibon dhe nė fshatrat e tij, nė Jekabseel dhe nė fshatrat e tij,  

 

 


26


 

   nė Jeshua, nė Moladah, nė Beth-Peleth,  

 

 


27


 

   nė Atsar-Shual, nė Beer-Sheba dhe nė fshatrat e tij,  

 

 


28


 

   nė Tsiklag, nė Mekona dhe nė fshatrat e tij,  

 

 


29


 

   nė En-Rimon, nė Tsorah, nė Jarmuth,  

 

 


30


 

   nė Zanoah, nė Adullam dhe nė fshatrat e tyre, nė Lakish dhe nė fushat e tij, nė Azekah dhe nė fshatrat e tij. U vendosėn nė Beer-Sheba deri nė luginėn e Hinomit.  

 

 


31


 

   Bijtė e Beniaminit u vendosėn nė Geba, nė Mikmash, nė Aijah, nė Bethel dhe nė fshatrat e tyre,  

 

 


32


 

   nė Anathoth, nė Nob, nė Ananiah,  

 

 


33


 

   nė Atsor, nė Ramah, nė Gitaim,  

 

 


34


 

   nė Hadid, nė Tseboim, nė Nebalat,  

 

 


35


 

   nė Lod dhe nė Ono, nė luginėn e artizanėve.  

 

 


36


 

   Disa divizione tė Levitėve tė Judės u bashkuan nė Beniamin.  

 

 


Nehemia 12

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: