Albanian Bible

Jobi 24

Jobi

Return to Index

Chapter 25

1


 

   Atėherė Bildadi nga Shuahu u pėrgjigj dhe tha:  

 

 


2


 

   "Atij i pėrkasin sundimi dhe terrori: ai sjell paqen nė vendet e tij shumė tė larta.  

 

 


3


 

   A mund tė llogariten vallė ushtritė e tij? Dhe mbi kė nuk del drita e tij?  

 

 


4


 

   Si mund tė jetė, pra, njeriu i drejtė pėrpara Perėndisė, ose si mund tė jetė i pastėr njė i lindur nga njė grua?  

 

 


5


 

   Dhe nė se edhe hėna nuk shkėlqen dhe yjet nuk janė tė pastėr nė sytė e tij,  

 

 


6


 

   aq mė pak njeriu, qė ėshtė njė vemje, biri i njeriut qė ėshtė njė krimb!".  

 

 


Jobi 26

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: