Albanian Bible

Psalmet 2

Psalmet

Return to Index

Chapter 3

1


 

   O Zot, sa tė shumtė janė armiqtė e mi! Shumė ngrihen kundėr meje.  

 

 


2


 

   Shumė thonė pėr mua: "Nuk ka shpėtim pėr tė pranė Perėndisė". (Sela)  

 

 


3


 

   Por ti, o Zot, je njė mburoje rreth meje; ti je lavdia ime dhe ai mė larton kokėn.  

 

 


4


 

   Me zėrin tim i thirra Zotit dhe ai m`u pėrgjigj nga mali i tij i shenjtė. (Sela)  

 

 


5


 

   Unė rashė e fjeta; pastaj u zgjova, sepse Zoti mė pėrkrah.  

 

 


6


 

   Unė do tė kem frikė nga mizėri njerėzish qė kanė fushuar rreth e qark kundėr meje.  

 

 


7


 

   Ēohu, o Zot, mė shpėto, o Perėndia im; sepse ti i ke goditur tėrė armiqtė e mi nė nofull; u ke thyer dhėmbėt tė pabesėve.  

 

 


8


 

   Shpėtimi i pėrket Zotit, bekimi yt qoftė mbi popullin tėnd. (Sela)  

 

 


Psalmet 4

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: