Albanian Bible

Psalmet 12

Psalmet

Return to Index

Chapter 13

1


 

   Deri kur do tė mė harrosh, o Zot? Vallė kėshtu do tė jetė pėrjetė? Deri kur do tė mė fshehėsh fytyrėn tėnde?  

 

 


2


 

   Deri kur do tė marr vendime nė shpirtin tim dhe do tė kem pikėllim nė zemrėn time tėrė ditėn? Deri kur do tė ngrihet armiku im mbi mua?  

 

 


3


 

   Shiko me vėmendje dhe pėrgjigjmu, o Zot, Perėndia im, ndriēo sytė e mi, qė tė mos mė zėrė gjumi nė gjumin e vdekjes,  

 

 


4


 

   dhe armiku im tė mos thotė: "E munda", dhe armiqtė e mi tė mos gėzohen kur unė lėkundem.  

 

 


5


 

   Por unė kam besim nė mirėsinė tėnde dhe zemra ime do tė ngazėllojė nė ēlirimin tėnd;  

 

 


6


 

   unė do t`i kėndoj Zotit, sepse ai mė ka trajtuar me shumė shpirtmadhėsi.  

 

 


Psalmet 14

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: