Albanian Bible

Psalmet 28

Psalmet

Return to Index

Chapter 29

1


 

   I jepni Zotit, o bij tė tė fuqishmėve, i jepni Zotit lavdi dhe forcė.  

 

 


2


 

   I jepni Zotit lavdinė qė i pėrket emrit tė tij; adhuroni Zotin nė shkėlqimin e shenjtėrisė sė tij.  

 

 


3


 

   Zėri i Zotit ėshtė mbi ujėrat; Perėndia i lavdisė gjėmon; Zoti ėshtė mbi ujėrat e mėdha.  

 

 


4


 

   Zėri i Zotit ėshtė i fuqishėm, zėri i Zotit ėshtė i madhėrishėm.  

 

 


5


 

   Zėri i Zotit thyen kedrat; po, Zoti thyen kedrat e Libanit;  

 

 


6


 

   i bėn tė hidhen si njė viē, Libanin dhe Sirionin, si njė buall i ri.  

 

 


7


 

   Zėri i Zotit ēan flakėt e zjarrit.  

 

 


8


 

   Zėri i Zotit e bėn shkretėtirėn tė dridhet; Zoti bėn qė tė dridhet shkretėtira e Kadeshit.  

 

 


9


 

   Zėri i Zotit bėn qė tė lindin sutat dhe i lė pyjet pa gjethe; dhe nė tempullin e tij ēdo gjė thotė: "Lavdi!".  

 

 


10


 

   Zoti rrinte ulur nė fron pėrmbi pėrmbytjen; po, Zoti rri ulur si mbret nė pėrjetėsi.  

 

 


11


 

   Zoti do t`i japė forcė popullit tė tij; Zoti do tė bekojė popullin e tij me paqe.  

 

 


Psalmet 30

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: