Albanian Bible

Psalmet 53

Psalmet

Return to Index

Chapter 54

1


 

   O Perėndia im, mė shpėto me emrin tėnd dhe siguromė drejtėsi me fuqinė tėnde.  

 

 


2


 

   O Perėndia im, dėgjo lutjen time dhe vėru veshin fjalėve tė gojės sime.  

 

 


3


 

   Sepse disa tė huaj janė ngritur kundėr meje dhe njerėz tė furishėm kėrkojnė jetėn time, njerėz qė nuk e kanė Perėndinė para syve tė tyre. (Sela)  

 

 


4


 

   Ja, Perėndia ėshtė ndihma ime, Zoti e pėrkrah jetėn time.  

 

 


5


 

   Ai do t`i ndėshkojė armiqtė e mi pėr tė keqen qė mė kanė bėrė; nė besnikėrinė tėnde shkatėrroji.  

 

 


6


 

   Me gjithė zemėr do tė ofroj flijime; do tė kremtoj emrin tėnd, o Zot, sepse ėshtė i mirė;  

 

 


7


 

   sepse mė ke ēliruar nga ēdo ankth, sytė e mi kanė parė mbi armiqtė e mi atė qė unė dėshiroja.  

 

 


Psalmet 55

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: