Albanian Bible

Psalmet 60

Psalmet

Return to Index

Chapter 61

1


 

   O Perėndi, dėgjo britmėn time; dėgjo me vėmendje lutjen time.  

 

 


2


 

   Nga skaji i tokės unė tė bėrtas ty, ndėrsa zemra ime po shkrihet; mė ēo nė shkėmbin qė ėshtė mė i lartė se unė,  

 

 


3


 

   sepse ti ke qenė njė strehė pėr mua dhe njė kėshtjellė e fortifikuar para armikut.  

 

 


4


 

   Unė do tė banoj nė ēadrėn tėnde pėr gjithnjė, do tė kėrkoj strehė nė hijen e krahėve tė tu. (Sela)  

 

 


5


 

   Sepse ti, o Perėndi, ke plotėsuar kėrkesat e mia, mė ke dhėnė trashėgiminė e atyre qė kanė frikė nga emri yt.  

 

 


6


 

   Ti do t`i shtosh ditė tė tjera jetės sė mbretit; vitet e tij vazhdofshin pėr shumė breza.  

 

 


7


 

   Ai do tė qėndrojė pėr gjithnjė nė prani tė Perėndisė; jepi urdhėr mirėsisė dhe sė vėrtetės ta ruajnė.  

 

 


8


 

   Kėshtu do t`i kėndoj pėrjetė lavde emrit tėnd dhe do t`i plotėsoj zotimet e mia ditė pėr ditė.  

 

 


Psalmet 62

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: