Albanian Bible

Psalmet 66

Psalmet

Return to Index

Chapter 67

1


 

   Perėndia pastė mėshirė pėr ne dhe na bekoftė; Perėndia e bėftė fytyrėn e tij tė shkėlqejė mbi ne, (Sela)  

 

 


2


 

   me qėllim qė mbi tokė tė njihet rruga jote dhe shpėtimi yt midis gjithė kombeve.  

 

 


3


 

   Popujt do tė tė kremtojnė, o Perėndi, tė gjithė popujt do tė tė kremtojnė.  

 

 


4


 

   Kombet do tė gėzohen dhe do tė ngazėllojnė, sepse ti do t`i gjykosh drejt popujt dhe do t`i udhėheqėsh kombet mbi tokė. (Sela)  

 

 


5


 

   Le tė tė lėvdojnė popujt, o Perėndi, le tė tė lėvdojnė tėrė popujt.  

 

 


6


 

   Toka do tė prodhojė frytin e vet; Perėndia, Perėndia ynė, do tė na bekojė.  

 

 


7


 

   Perėndia do tė na bekojė dhe tėrė skajet e tokės do ta kenė frikė.  

 

 


Psalmet 68

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: