Albanian Bible

Psalmet 75

Psalmet

Return to Index

Chapter 76

1


 

   Perėndia njihet mirė nė Judė, emri i tij ėshtė i madh nė Izrael.  

 

 


2


 

   Tabernakulli i tij ėshtė nė Salem dhe ai banon nė Sion.  

 

 


3


 

   Kėtu ai ka copėtuar shigjetat e zjarrta tė harkut, mburojėn dhe shpatėn e luftės. (Sela)  

 

 


4


 

   Ti dukesh i lavdishėm dhe i fuqishėm mbi malet e presė.  

 

 


5


 

   Trimat i kanė zhveshur, i ka zėnė gjumi, dhe asnjė prej atyre trimave nuk ka mundur tė pėrdorė duart e tij.  

 

 


6


 

   Mbas qortimit tėnd, o Perėndia i Jakobit, qerret dhe kuajt mbetėn tė shushatur.  

 

 


7


 

   Nga ti, pikėrisht nga ti, duhet tė kenė frikė; dhe kush mund tė rezistojė para teje kur zemėrohesh?  

 

 


8


 

   Ti ke bėrė qė tė dėgjohet nga qielli vendimi yt, tokėn e zuri frika dhe heshti,  

 

 


9


 

   kur Perėndia u ngrit pėr tė gjykuar, pėr tė ēliruar tėrė nevojtarėt e tokės. (Sela)  

 

 


10


 

   Edhe zemėrimi i njerėzve do tė shndrrohet nė lavdi pėr ty, dhe ti do tė rrethohesh me vetė mbeturinat e zemėrimi tė tyre.  

 

 


11


 

   Bėjini zotime Zotit, Perėndisė tuaj, dhe plotėsojini; tėrė ata qė rinė rreth tij t`i ēojnė dhurata tė Tmerrshmit.  

 

 


12


 

   Ai u heq frymėn qeveritarėve, nga ai druhen mbretėrit e tokės.  

 

 


Psalmet 77

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: