Albanian Bible

Psalmet 94

Psalmet

Return to Index

Chapter 95

1


 

   Ejani, t`i kėndojmė me gėzim Zotit; t`i dėrgojmė britma gėzimi kalasė sė shpėtimit tonė.  

 

 


2


 

   Le tė shkojmė nė prani tė tij me lavde, ta kremtojmė me kėngė.  

 

 


3


 

   Sepse Zoti ėshtė njė Perėndi i madh dhe njė Mbret i madh mbi gjithė perėnditė.  

 

 


4


 

   Nė duart e tij janė thellėsitė e tokės dhe tė tijat janė majat e larta tė maleve.  

 

 


5


 

   I tij ėshtė deti, sepse ai e ka bėrė, dhe dheu i thatė qė duart e tij kanė modeluar.  

 

 


6


 

   Ejani, tė adhurojmė dhe tė pėrkulemi; tė gjunjėzohemi pėrpara Zotit qė na ka bėrė.  

 

 


7


 

   Sepse ai ėshtė Perėndia ynė dhe ne jemi populli i kullotės sė tij dhe kopeja pėr tė cilėn ai kujdeset. Sot, po tė jetė se dėgjoni zėrin e tij,  

 

 


8


 

   "mos e fortėsoni zemrėn tuaj si nė Meriba, si ditėn e Masas nė shkretėtirė,  

 

 


9


 

   ku etėrit tuaj mė tunduan dhe mė vunė nė provė, edhe pse i kishin parė veprat e mia.  

 

 


10


 

   Pėr dyzet vjet e pata neveri atė brez dhe thashė: "Janė njė popull me zemėr tė pėrdalė dhe nuk i njohin rrugėt e mia.  

 

 


11


 

   Prandaj u betova nė zemėrimin tim: Nuk do tė hyjnė nė prehjen time".  

 

 


Psalmet 96

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: