Albanian Bible

Psalmet 112

Psalmet

Return to Index

Chapter 113

1


 

   Aleluja. Lėvdoni, o shėrbėtorė tė Zotit, lėvdoni emrin e Zotit.  

 

 


2


 

   Qoftė i bekuar emri i Zotit tani dhe pėrjetė.  

 

 


3


 

   Nga lindja e diellit deri nė perėndim tė tij u lėvdoftė emri i Zotit.  

 

 


4


 

   Zoti shkėlqen mbi tėrė kombet, lavdia e tij ndodhet pėrmbi qiejtė.  

 

 


5


 

   Kush i pėrngjan Zotit, Perėndisė tonė, qė banon nė vende shumė tė larta,  

 

 


6


 

   kush ulet pėr tė parė gjėrat qė ndodhen nė qiejtė dhe mbi tokė?  

 

 


7


 

   Ai e ngre tė mjerin nga pluhuri dhe nevojtarin nga plehrat,  

 

 


8


 

   pėr ta bėrė tė ulet me princat, me princat e popullit tė tij.  

 

 


9


 

   Ai bėn qė gruaja shterpe tė banojė nė familje, si nėnė e lumtur e fėmijėve. Aleluja.  

 

 


Psalmet 114

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: