Albanian Bible

Psalmet 113

Psalmet

Return to Index

Chapter 114

1


 

   Kur Izraeli doli nga Egjipti dhe shtpia e Jakobit nga nj popull q fliste nj gjuh t huaj,  

 

 


2


 

   Juda u b shenjtorja e tij dhe Izraeli zotrimi i tij.  

 

 


3


 

   Deti e pa dhe iku, Jordani u kthye prapa.  

 

 


4


 

   Malet u hodhn si desh dhe kodrat si qengja.  

 

 


5


 

   `pate ti, o det, q ike, dhe ti, o Jordan, q u ktheve prapa?  

 

 


6


 

   Dhe ju, o male, q u hodht si desh, dhe ju, o kodra, si qengja?  

 

 


7


 

   Dridhu, o tok, n prani t Zotit, n prani t Perndis t Jakobit,  

 

 


8


 

   q e shndrroi shkmbin n liqen, shkrepin n nj burim uji.  

 

 


Psalmet 115

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: