Albanian Bible

Psalmet 120

Psalmet

Return to Index

Chapter 121

1


 

   Unė i ngre sytė nga malet; nga do tė mė vijė ndihma?  

 

 


2


 

   Ndihma me vjen nga Zoti, qė ka bėrė qiejtė dhe tokėn.  

 

 


3


 

   Ai nuk do tė lejojė qė tė tė merren kėmbėt, ai qė tė mbron nuk do tė dremitė.  

 

 


4


 

   Ja, ai qė mbron Izraelin nuk dremit dhe nuk fle.  

 

 


5


 

   Zoti ėshtė ai qė tė mbron, Zoti ėshtė hija jote, ai ndodhet nė tė djathtėn tėnde.  

 

 


6


 

   Dielli nuk ka pėr tė tė goditur ditėn, as hėna natėn.  

 

 


7


 

   Zoti do tė tė ruajė nga ēdo e keqe; ai do tė ruajė jetėn tėnde.  

 

 


8


 

   Zoti do tė ruajė daljet dhe hyrjet e tua, tani dhe pėrjetė.  

 

 


Psalmet 122

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: