Albanian Bible

Psalmet 123

Psalmet

Return to Index

Chapter 124

1


 

   Nė qoftė se Zoti nuk do tė kishte mbajtur anėn tonė, le tė thotė Izraeli:  

 

 


2


 

   "Nė qoftė se Zoti nuk do tė kishte mbajtur anėn tonė, kur njerėzit u ngritėn kundėr nesh,  

 

 


3


 

   ata do tė na kishin pėrpirė tė gjallė, aq shumė shpėrtheu zėmėrimi i tyre kundėr nesh;  

 

 


4


 

   atėherė ujėrat do tė na kishin mbuluar dhe pėrroi do tė kishte kaluar mbi ne,  

 

 


5


 

   atėherė ujėrat e fryra do tė kishin kaluar mbi ne".  

 

 


6


 

   Bekuar qoftė Zoti, qė nuk na la si pre tė dhėmbėve tė tyre.  

 

 


7


 

   Shpirti ynė shpėtoi si zogu nga laku i gjuetarit; laku u kėput dhe ne shpėtuam.  

 

 


8


 

   Ndihma jonė ėshtė te emri i Zotit, qė ka krijuar qiejtė dhe tokėn.  

 

 


Psalmet 125

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: