Albanian Bible

Psalmet 127

Psalmet

Return to Index

Chapter 128

1


 

   Lum kushdo qė ka frikė nga Zoti dhe qė ecėn nė rrugėt tij.  

 

 


2


 

   Atėherė ti do tė hash me mundin e duarve tė tua, do tė jesh i lumtur dhe do tė gėzosh begatinė.  

 

 


3


 

   Gruaja jote do tė jetė si njė hardhi prodhimtare nė intimitetin e shtėpisė sate, bijtė e tu si drurė ulliri rreth tryezės sate!  

 

 


4


 

   Ja, kėshtu do tė bekohet njeriu qė ka frikė nga Zoti.  

 

 


5


 

   Zoti tė bekoftė nga Sioni dhe ti pafsh begatinė e Jeruzalemit tėrė ditėt e jetės sate.  

 

 


6


 

   Po, pafsh bijtė e bijve tė tu. Paqja qoftė mbi Izraelin.  

 

 


Psalmet 129

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: