Albanian Bible

Psalmet 128

Psalmet

Return to Index

Chapter 129

1


 

   Shumė mė kanė shtypur qė nė rininė time, le ta thotė Izraeli:  

 

 


2


 

   "Shumė mė kanė shtypur qysh prej rinisė sime, por nuk kanė mundur tė mė mposhtin.  

 

 


3


 

   Lėruesit kanė lėruar mbi kurrizin tim dhe kanė bėrė aty brazda tė gjata".  

 

 


4


 

   Zoti ėshtė i drejtė; ai i preu litarėt e tė pabesėve.  

 

 


5


 

   U turpėrofshin tė gjithė dhe kthefshin krahėt ata qė urrejnė Sionin!  

 

 


6


 

   U bėfshin si bari i ēative, qė thahet para se tė rritet;  

 

 


7


 

   nuk ia mbush dorėn korrėsit, as krahėt atyre qė lidhin duajt;  

 

 


8


 

   dhe kalimtarėt mos thėnēin: "Bekimi i Zotit qoftė mbi ju; ne ju bekojmė nė emėr tė Zotit".  

 

 


Psalmet 130

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: