Albanian Bible

Psalmet 129

Psalmet

Return to Index

Chapter 130

1


 

   Nga vėnde tė thella unė tė kėllthas ty, o Zot.  

 

 


2


 

   O Zot, dėgjo klithmėn time; veshėt e tu dėgjofshin me vėmendje zėrin e lutjeve tė mia.  

 

 


3


 

   Nė rast se ti do tė merrje parasysh fajet, o Zot, kush mund tė rezistonte, o Zot?  

 

 


4


 

   Por te ti ka falje, me qėllim qė tė kenė frikė prej teje.  

 

 


5


 

   Unė pres Zotin, shpirti im e pret; unė kam shpresė nė fjalėn e tij.  

 

 


6


 

   Shpirti im pret Zotin, mė tepėr se rojet mėngjesin; po, mė tepėr se rojet mėngjesin.  

 

 


7


 

   O Izrael, mbaj shpresa tek Zoti, sepse pranė tij ka dhemshuri dhe shpėtim tė plotė.  

 

 


8


 

   Ai do ta ēlirojė Izraelin nga tė gjitha paudhėsitė e tij.  

 

 


Psalmet 131

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: