Albanian Bible

Psalmet 130

Psalmet

Return to Index

Chapter 131

1


 

   O Zot, zemra ime nuk ėshtė mendjemadhe dhe sytė e mi nuk janė krenarė, dhe unė nuk merrem me gjėra tepėr tė mėdha dhe tepėr tė larta pėr mua.  

 

 


2


 

   E kam qetėsuar dhe e kam tulatur me tė vėrtetė shpirtin tim, si njė fėmijė i zvjerdhur nė gjirin e nėnes sė tij; shpirti im brenda meje ėshtė si njė foshnje e zvjerdhur.  

 

 


3


 

   O Izrael, shpreso tek Zoti, tani dhe pėrjetė.  

 

 


Psalmet 132

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: