Albanian Bible

Psalmet 135

Psalmet

Return to Index

Chapter 136

1


 

   Kremtoni Zotin, sepse ai ėshtė i mirė dhe mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.  

 

 


2


 

   Kremtoni Perėndinė e perėndive, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.  

 

 


3


 

   Kremtoni Zotin e zotėrive, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


4


 

   atė qė vetėm bėn mrekulli tė mėdha, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


5


 

   atė qė ka bėrė qiejtė me dituri, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


6


 

   atė qė ka shtrirė tokėn mbi ujėrat, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


7


 

   atė qė ka bėrė ndriēuesit e mėdhenj, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


8


 

   diellin pėr tė sunduar mbi ditėn, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


9


 

   hėnėn dhe yjet pėr tė sunduar mbi natėn, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.  

 

 


10


 

   Ai qė goditi Egjiptasit nė parėbirnitė e tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


11


 

   dhe e nxori Izraelin nga mjedisi i tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


12


 

   me dorė tė fuqishme dhe krah tė shtrirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.  

 

 


13


 

   Atė qė ndau Detin e Kuq nė dy pjesė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


14


 

   dhe e bėrė Izraelin tė kalojė nė mes tė tij, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


15


 

   por fshiu Faraonin dhe ushtrinė e tij nė Detin e Kuq, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.  

 

 


16


 

   Atė qė e ēoi popullin e tij nėpėr shkretėtirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


17


 

   atė qė goditi mbretėr tė mėdhenj, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


18


 

   dhe vrau mbretėr tė fuqishėm, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė;  

 

 


19


 

   Sihonin, mbretin e Amorejve, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


20


 

   dhe Ogun, mbretin e Bashanit, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.  

 

 


21


 

   Dhe u dha atyre si trashėgimi vendin e tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


22


 

   nė trashėgimi Izraelit, shėrbėtorit tė tij, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.  

 

 


23


 

   Ai u kujtua pėr ne nė kushtet tona tė kėqija, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,  

 

 


24


 

   dhe na ēliroi nga armiqtė tanė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.  

 

 


25


 

   Ai i jep ushqim ēdo krijese, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.  

 

 


26


 

   Kremtoni Perėndinė e qiellit, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.  

 

 


Psalmet 137

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: