Albanian Bible

Psalmet 148

Psalmet

Return to Index

Chapter 149

1


 

   Aleluja. Kėndojini Zotit njė kėngė tė re, kėndoni lavdinė e tij nė kuvendin e shenjtorėve.  

 

 


2


 

   Le tė ngazėllohet Izraeli tek ai qė e ka bėrė, le tė ngazėllohen bijtė e Sionit te Mbreti i tyre.  

 

 


3


 

   Le tė lėvdojnė emrin e tij me valle, tė kėndojnė lavdet e tij me dajre dhe me qeste,  

 

 


4


 

   sepse Zoti kėnaqet me popullin e tij; ai i kurorėzon me shpėtim njerėzit e pėrulur.  

 

 


5


 

   Le tė ngazėllohen shenjtorėt nė lavdi, le tė kėndojnė nga gėzimi mbi shtretėrit e tyre.  

 

 


6


 

   Le tė kenė nė gojėn e tyre lavdet e Perėndisė dhe nė dorėn e tyre njė shpatė qė pret nga tė dy anėt;  

 

 


7


 

   pėr t`u hakmarrė me kombet dhe pėr t`u dhėnė ndėshkime popujve,  

 

 


8


 

   pėr t`i lidhur mbretėrit e tyre me zinxhirė dhe fisnikėt e tyre me pranga hekuri,  

 

 


9


 

   pėr tė zbatuar mbi ta gjykimin e shkruar. Ky ėshtė nderi qė u rezervohet mbarė shenjtorėve tė tij. Aleluja.  

 

 


Psalmet 150

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: