Albanian Bible

Isaia 11

Isaia

Return to Index

Chapter 12

1


 

   Atė ditė do tė thuash: "Unė tė kremtoj, o Zot. Edhe pse ishe i zemėruar me mua, zemėrimi yt me mua u qetėsua dhe mė ka ngushėlluar.  

 

 


2


 

   Ja, Perėndia ėshtė shpėtimi im; unė do tė kem besim dhe nuk do tė kem frikė, sepse Zoti, po, Zoti ėshtė forca ime dhe kantiku im, dhe ka qenė shpėtimi im".  

 

 


3


 

   Ju do tė merrni me gėzim ujin nga burimet e shpėtimit.  

 

 


4


 

   Atė ditė do tė thoni: "Kremtoni Zotin, thėrrisni emrin e tij, i bėni tė njohura veprat e tij midis popujve, shpallni qė emri i tij ėshtė i lartėsuar.  

 

 


5


 

   Kėndojini lavde Zotit, sepse ka bėrė gjėra tė madhėrishme; kjo tė dihet mbi gjithė tokėn.  

 

 


6


 

   Bėrtit dhe ngazėllohu nga gėzimi, o banore e Sionit, sepse i madh ėshtė i Shenjti i Izraelit nė mes tuaj".  

 

 


Isaia 13

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: